Wspólnie nakrywaliśmy stoliki do Wigilijnego spotkania oraz dekorowaliśmy je, przy pomocy stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci podczas pobytu w zerówce. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od powitania, złożenia sobie życzeń świątecznych, dzielenia się opłatkiem. Następnie wszyscy zasiedliśmy do stołów, był drobny poczęstunek dla wszystkich zebranych, przygotowany przez mamy Przedszkolaków.

      Kolejnym bardzo ważnym, jeśli nie najważniejszym dla dzieci wydarzeniem było przybycie Świętego Mikołaja z sankami i workiem pełnym prezentów. Mikołaj zasiadł w fotelu i kolejno zapraszał do siebie dzieci po imieniu. Każdy zerówkowicz musiał wykonać zadanie np. zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk i odpowiedzieć na kilka pytań Mikołaja, aby otrzymać wyczekany prezent. Niektóre dzieci trochę obawiały się spotkania z Mikołajem, jednak przy dłuższym pobycie wzbudził ogromną radość, zaufanie w oczach dzieci. Które chętnie pozowały do zdjęć lub siadały na sankach Świętego. W podziękowaniu za wszystkie prezenty dzieci zaśpiewały  i zatańczyły dla Mikołaja piosenkę ,,Reniferek”.

       Po otrzymaniu upominków był też czas na wspólne kolędowanie. Gościliśmy chłopca z Warlubia-Sebastiana który pięknie zagrał nam kolędy na skrzypcach oraz ucznia klasy 8 Huberta, który zagrał nam na trąbce. Dodatkowo Pan Dyrektor uświetnił wspólne kolędowanie grając na gitarze i perkusji. Dzieci mogły poznać brzmienie kilku instrumentów. Było bardzo radośnie i dużo uśmiechów zwłaszcza na twarzach najmłodszych.

       Był też czas na wspólne zdjęcia i złożenie życzeń od Przedszkolaków dla całej społeczności szkolnej (filmik). Zapraszamy serdecznie do oglądania zdjęć z uroczystości.

  Kliknij zdęcie żeby zobaczyć galerię >>

  Please publish modules in offcanvas position.

  Free Joomla! templates by Engine Templates