30 października miała miejsce uroczystość Pasowania na Przedszkolaka dzieci z klasy ,,0”. W tym roku w nietypowych warunkach i okolicznościach ze względu na trwającą cały czas pandemię, uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej.
Tego dnia przybyli do nas zaproszeni goście: rodzice Przedszkolaków i Pan Dyrektor. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Wykazały się wiedzą którą zdobyły podczas niedługiego jeszcze pobytu w Oddziale Przedszkolnym. Zaśpiewały i zagrały na instrumentach perkusyjnych do piosenki ,,Orkiestra” oraz zaśpiewały i zatańczyły do utworu ,,Wiewióreczka”. Po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań z zakresu edukacji przedszkolnej 4, 5 i 6-latki złożyły ślubowanie m.in. ,,że obiecują być dobrymi i dzielnymi Przedszkolakami” , ,,dbać o dobre imię swojej szkoły”, ,,swoim zachowaniem sprawiać radość swoim rodzicom i wychowawcy” oraz ,,chętnie mówić, liczyć, rysować, śpiewać i tańczyć”.
Następnie Pan Dyrektor przy pomocy wielkiej kredki dokonał Aktu Pasowania na Przedszkolaka każdego zerówkowicza. Grupa przyjęła nazwę ,,Wiewiórki”. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Na zakończenie miał miejsce słodki poczęstunek dla dzieci i rodziców przygotowany przez nasze drogie mamy. Był tez czas na wspólne zdjęcia.

Kliknij tutaj aby zobaczyć więcej zdjęć >>